LOADING

SPRINT-BLOG

Krátké články s praktickým obsahem můžeš ihned po přečtení vyzkoušet v praxi.

Těžké začátky

Mezi první kroky, které úspěšný uchazeč vykoná, je výběr potenciálního zaměstnavatele. Ač je tento krok velmi důležitý, bývá ze strany uchazečů mnohokrát zanedbáván. Pokud opravdu chcete získat vaši vysněnou práci, musíte být aktivní.

V dnešní digitální době se můzete podívat na pracovní portály, pomocí nichž si zjistíte, jaká je aktuální situace na pracovním trhu. Dostanete jasnou představu, jakým směrem se máte při hledání vydat. Jako vedlejší poznatek pro vás může být, že se ujistíte o vaší hodnotě na pracovním trhu.

Jobsearch

  • 1) Nebojte se žít svůj sen
    Pokud máte luxus v podobě času, využijte to a nereagujte na první inzerát. Ať je vaším cílem cokoliv. Zkuste to! Jděte si za tím! Jakmile nezkusíte svého Olympu dosáhnout, nebudete v nové práci spokojeni a veškerá energie byla vynaložená zbytečné.
  • 2) Prvotní impuls
    Jakmile se rozhodnete pro změnu, začnete hledat nového (popř. prvního) zaměstnavatele tak do toho dejte maximální úsilí. Je vhodné dosáhnout výsledku co nejdříve. S každým dalším pokusem, Vám velmi pravděpodobně, bude ubývat sil.

Příklad ze života
Při posledním výletu na běžkách jsem přemýšlel, co je na běžkování nejtěžší. Rozjel jsem se a po malé chvilce jsem si přišlápl jednu lyži. Tím pádem jsem se zastavil a musel jsem se rozjíždět znovu. A znovu. A znovu. U každého dalšího pokusu o rozjezd jsem vkládal stále méně energie. Asi po pátém pokusu se mi povedlo uvést „systém“ do pohybu. Věřte nevěřte, ale dodávat energii do „systému“ nebylo tak náročné, jako uvést onen „Systém“ do pohybu.


Vidíte nyní tu paralelu? Pokud se rozhodnete ke změně a vyberete jen NĚCO, je velká pravděpodobnost, že si to celé kolečko budete muset zopakovat! Toto je největší žrout energie jak pro Vás, tak i pro budoucího zaměstnavatele.

LEAVE A COMMENT