LOADING

SPRINT-BLOG

Krátké články s praktickým obsahem můžeš ihned po přečtení vyzkoušet v praxi.

Týmová spolupráce

Úvod

Tímto článkem rozjíždíme soubor krátkých příspěvků, tzv. sprint blogů, které Tě budou doprovázet jak na cestě za efektivnějším studiem, tak Ti dají nástroje, které můžeš ihned použít v praxi.

Myslet v rolích!

Každý v životě zastáváme různé role. Role se s časem mění, vznikají a zanikají. Typickými rolemi během studia jsou role studenta, asistenta, nebo lektora. Představ si roli, kterou v týmu zastáváš nejčastěji a sepiš si, jak se projevuje ideální chování této role. Pojmenuj její ideální vlastnosti a činnosti. Tímto procesem vytvoříš “ideál” Tvé týmové role, utříbíš si hodnoty a uvědomíš si místa, kde se s Tvým “ideálem” rozcházíš. Využij tentop rostor pro Tvůj osobnostní rozvoj a začni se změnou k Tvému ideálu už dnes.

Bez interakce to nejde!

Role sami o sobě nestačí. K rolím patří tzv. interakce. Každá role musí spolupracovat se členy týmu – s dalšími rolemi – pro dosažení cíle. Sepiš si seznam nejčastějších rolí, které zastáváš Těmto rolím pak přiřaď jejich interakce – s kým přichází do styku, s kým spolupracují. Pro roli studenta máme např. následující interakce: profesor, studijní oddělení, asistent atd. Díky interakcím si ujasníš, s kým si každá role musí předává informace. Sestav si tabulku rolí a jejich přidružených interakcí a popiš, jak by se měl chovat ideál každé této role.

Přebírej zodpovědnost!

Jedině tak se odlišíš, jedině tak si Tě v týmu všimnou a jedině tak budeš rozšiřovat své dovednosti.  Zamysli se, jak často přebíráš při týmové spolupráci za něco zodpovědnost. Ať v podobě vedení schůzky či porady, vyhotovení protokolu a nebo přebírání úkolů. Jedině takto se svými získanými dovednostmi odlišíš od ostatních, kteří se “jen vezou”. Získáváš tak výhodu pro Tvůj budoucí pracovní pohovoru.

Napiš nám do komentáře, jaké role při studiu nejčastěji zastáváš.  Sdílej s námi Tvé ideály rolí pro inspiraci dalších studentů!

LEAVE A COMMENT