LOADING

SPRINT-BLOG

Krátké články s praktickým obsahem můžeš ihned po přečtení vyzkoušet v praxi.

Resume

Denně dostávám obrovské množství životopisů, které musím odmítnout, a to jen proto, že kandidáti mají nevhodně napsaný životopis“, řekla mi jedna personalistka.

Je nutné poznamenat, že VÁŠ životopis je vaší vizitkou. Pomocí něho se prodáváte do společnosti a říkáte: „Já jsem ten nejvhodnější!“ Pojďme se podívat, jak vlastně probíhá první výběr pomocí CV ve velkých společnostech. Proces výběru je nutný pochopit pro správné a vhodné napsání životopisu. Představte si, že do společnosti po vypsání inzerátu, přijde řádově 10 až stovky reakcí.

Ještě před vypsáním inzerátu dochází ke schůzce mezi vedoucím a zástupcem personálního oddělení. Manager sepíše požadavky. Řekněme, že požadavky jsou:

„Chci kandidáta, který má na vysoké úrovni znalost C++ a AJ na komunikativní úrovni. Dále by uchazeč měl znát základy databázových systémů (MySQL, Access, Oracle…)“

Vraťme se zpět k té hromadě papírů, která do společnosti přišla, a především k personalistce zpracovávající nepřeberné množství životopisů. Je třeba si uvědomit, že ten pravý životopis bude bodovat s dvěma aspekty: čas a znalosti. Proč tyto dva aspekty?

ČAS: personalistka má velmi málo času na přečtení každého životopisu. Udává se, že každým CV se může zabývat přibližně 20-30 sekund.  To je doba, za kterou personalistka přečíst CV slovo od slova NEstihne.

ZNALOSTI: vy, jako žadatel o zaměstnání, přesně víte, co chcete říci. Pochopí to ale i personalistka? K čemu jí je výčet všech platforem, na kterých umíte programovat, když ona hledá slovo C++. Dvoustránkový popis projektů pro švýcarský CERN je zcela irelevantní, když  sama personalistka nedokáže poznat, že v rámci těchto projektů jste 10 let programoval v C++ a ještě ke všemu jste komunikoval v anglickém jazyce..

Vidíte. Dodržením těchto aspektů se Vaše šance na úspěšné projití prvního, ovšem zcela zásadního kola, zněkolikanásobily.

 

 

LEAVE A COMMENT